PAJMON CPT

Pani Monika od zadań specjalnych

Migranci w Polsce

Kim chcesz zostać w przyszłości? Księgową!

– Od małego mówiłam, że chcę zostać księgową jak moja mama. Pamiętam, że gdy miałam 5 lat, ksiądz pytał dzieci na roratach w kościele, kim chcą zostać w przyszłości. Odpowiedziałam mu do mikrofonu, że chcę być właśnie księgową jak mama. Oczywiście, że każdy się śmiał, bo inne dzieci mówiły o policjantach, lekarzach, weterynarzach – wspomina Monika Cieślik, rybniczanka, która dzisiaj jest właśnie księgową w Pajmon CPT. Mimo młodego wieku cechują ją profesjonalizm i wiedza. Można powiedzieć, że jest „księgową do zadań specjalnych”.

– Zajmuję się głównie księgowością oraz wystawianiem faktur za usługi wykonane przez firmę i oddelegowanych pracowników. Przeliczam również wypłaty dla każdego pracownika z osobna. Są to moje główne obowiązki. Dodatkowo zajmuję się bieżącą obsługą kontrahentów stałych, jak i nowych, w tym i ofertowaniem – podkreśla Monika Cieślik i zaraz dodaje: – W mojej umowie widnieje też stanowisko asystent Biura Zarządu. Zajmuję się codziennymi, bieżącymi zadaniami wydanymi przez Zarząd. Zdarza się również, że pojadę na badania lub na dworzec z pracownikami. To bardzo lubię, ponieważ mam okazję poznać nowe osoby.

W Pajmon CPT tworzymy małą rodzinę

To właśnie możliwość poznawania nowych osób, rozmowy z ludźmi pani Monika ceni najbardziej. Choć praca bywa stresująca, to daje jej wiele satysfakcji.

– Bardzo lubię kontakt z ludźmi. Najtrudniejsze są jednak dla mnie momenty, w których telefon cały czas dzwoni. Dosyć stresujący jest też początek miesiąca. Wtedy muszę pilnować, aby każda firma wysłała godziny KAŻDEJ osoby i żeby nikt nie był pominięty. Wtedy mam najwięcej pracy – mówi Monika Cieślik, która czuje, że dzięki pracy w Pajmon CPT rozwija się zawodowo i zdobywa cenne doświadczenie. – Cieszę się, że szefostwo zauważyło we mnie potencjał i od początku mnie prowadzi w dobrą stronę – dodaje pani Monika, która w Pajmon CPT pracuje już drugi rok.

–  Od razu po skończeniu technikum pracowałam przez rok w biurze rachunkowym jako referent ds. kadr i płac. Z tym biurem byłam związana już od czasów szkoły. W każde wakacje pracowałam w nim na tym samym stanowisku. Z takim samym stanowiskiem zaczynałam również w Pajmon CPT. Jednak moja droga decyzją Zarządu skręciła w stronę księgowości i tak już zostało do dzisiaj – wspomina Monika Cieślik. Do firmy sprowadziła ją koleżanka ze studiów, Anna Flig, obecnie Kierownik ds. kadr i płac w Pajmon CPT. – Dzięki Ani tu pracuję. Z kolei sama przyprowadziłam do naszej firmy kolegę Damiana Palengę, dzisiaj Koordynatora ds. sprzedaży w Pajmon CPT. Tak więc nasza mała rodzina zaczęła się powiększać – dodaje z uśmiechem.

Aktualnie pani Monika kończy studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość o specjalizacji Rachunkowość i rewizja finansowa. To właśnie w tym kierunku chce się dalej rozwijać. –  Za rok spróbuję dostać się do systemu egzaminów przygotowujących do uzyskania zawodu biegłego rewidenta. To jest moje marzenie, ale bardzo drogie i czasochłonne – mówi nasza księgowa.

Książki, korepetycje typowe, ale jest i język norweski oraz projektowanie

Co lubi robić w czasie wolnym od pracy? – Udzielam korepetycji z przedmiotów ogólnych córce moich znajomych z Ukrainy, która chodzi do drugiej klasy w jednej ze szkół podstawowych w Rybniku. W czasie wolnym lubię czytać książki, spotykać się ze znajomymi, jeździć na rowerze i rysować – wylicza pani Monika. Jak się okazuje ma również zmysł projektantki.

– Cieszę się, że sama zaprojektowałam swój tatuaż, który mam na prawej ręce. Jest to mój rysunek odtworzony jedynie przez tatuatora – dodaje z dumą. Poza tym jest wielką poliglotką. – Lubię uczyć się języków obcych. W wolnym czasie poznaję podstawy języka norweskiego. Przez pracę w Pajmon CPT i mojego narzeczonego z Ukrainy uczę się codziennie także języków rosyjskiego i ukraińskiego. Oprócz tego z językiem angielskim mam kontakt od dziecka. Posługuję się nim na poziomie co najmniej B2. Dodatkowo od gimnazjum aż do zakończenia studiów miałam duży kontakt z językiem francuskim – podkreśla pani Monika.

Narzeczony i przyjaciele z Ukrainy

W pracy ma częsty kontakt z pracownikami ze Wschodu. Los sprawił jeszcze, że poznała swojego narzeczonego właśnie wśród cudzoziemców. – Mam narzeczonego z Ukrainy, którego nie poznałabym, gdybym nie pracowała w Pajmon CPT. Mój narzeczony nie „wywodzi się” co prawda z naszej firmy, ale poznałam go przez to, że mieszkał w tym samym hostelu, co Alina i Artem, koordynatorzy z Pajmon CPT – mówi Monika Cieślik.

Po krótkim spotkaniu paczki znajomych „na mieście” w Rybniku, gdzie był również Dima, pani Monika wiedziała, że to bardzo wartościowy mężczyzna. – Dwa miesiące później zamieszkaliśmy ze sobą. Pół roku później zaręczyliśmy się. Obecnie staramy się o możliwość wzięcia ślubu na terytorium Polski – zdradza nasza księgowa, która lubi wracać po pracy do domu. Tam czekają na nią także dwie świnki morskie: Steve i Roger.

Jak się okazuje, pani Monika ma dzisiaj liczne grono znajomych wśród Ukraińców. Bardzo ceni sobie obywateli tego kraju.

– Dzięki pracy w Pajmon CPT poznałam języki: rosyjski i ukraiński, które obecnie w pełni rozumiem. Próbuję też rozmawiać w tych językach w codziennym życiu z narzeczonym i znajomymi. Zniknęła moja wewnętrzna bariera i strach w poznawaniu nowych ludzi. Utrzymuję kontakt z grupą około 14 osób z Ukrainy. W ogóle nie czuję przy nich skrępowana i oni też nie traktują mnie jak kogoś obcego. Dobrze dogaduję się z obywatelami Ukrainy, moimi fajnymi znajomymi – dodaje Monika Cieślik.

Artykuł jest częścią cyklu #EkipaPajmona.

Czytaj więcej:

Serhii Havryliuk: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/07/26/serhii-havryliuk-polska-to-moj-drugi-dom/

Zbigniew Górski: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/06/25/zbigniew-gorski-z-milosci-do-kobiety-nie-zostal-marynarzem/

Anastasiia Tsarenko: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/08/24/anastasiia-tsarenko-spelnienie-marzen-ponad-1000-kilometrow-od-domu/

Viacheslav Koretskyi: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/07/13/bankowiec-ktory-rekrutuje-ukraincow/

Polub nas na Fb: https://www.facebook.com/pajmoncpt

Polub nas na LinkedIN: https://www.linkedin.com/company/64991441/admin/

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку