Zapraszamy do lektury

Wiedza to skarb

Rynek pracy jest dynamiczny. Chcą rozwijać biznes oraz dostosowywać ofertę do potrzeb odbiorców, musimy nieustannie wprowadzać zmiany i ulepszenia. 

W tym celu nieodzownym elementem jest wiedza, która pozwala nam na budowanie strategii w oparciu o fakty, a nie przypuszczenia. Ponadto strategie długofalowe pozwalają na dynamiczne zmiany i dostosowanie się do sytuacji.

Bądź dwa kroki przed konkurencją i nie pozwól, aby ktoś Cię wyprzedził.

Betonowe miasta

Betonowe miasta, a tam… 120 metrów kwadratowych szczęścia

Nasze miasta wciąż toną w betonie, a drogi pękają w szwach. Gwar wielkomiejskich ulic, ciągła pogoń, brak czasu na odpoczynek rodzą frustracje, złowrogie spojrzenia, wszechogarniający smutek… A może być przecież inaczej. Jest na to małe antidotum.

Bajka

Bajka Petro i ciemnogranatowy lanos – cz. 1, cz. 2 i cz. 3

Dmytro, Ivan i ja zawsze graliśmy w piłkę. Nigdy nie przypuszczałem jednak, że jedno wydarzenie na ukraińskim osiedlu sprawi, że będę w życiu tym, kim dzisiaj jestem i że przyjadę do Polski. Przeczytaj naszą wyjątkową BAJKĘ.

Koty Argentyńskie

Messi i Prisca mają „przyszywanych rodziców” w rybnickiej firmie

Pajmon CPT sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku adoptował dwa koty argentyńskie ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. To para ocelotów argentyńskich, zwanych również kotami Geoffroya (Leopardus geoffroyi), która jeszcze nie doczekała się potomstwa. Firma Pajmon będzie co miesiąc płacić na ich utrzymanie i pożywienie.

Sztuka zarządzania czasem. Nie brakuje nam czasu, tylko priorytetów

Brak czasu? Brak relacji? Sztuka zarządzania czasem wg Pajmon CPT

Jak skutecznie zarządzać swoim czasem, aby mieć czas i na pracę, i na relaks? Nie chodzi o to, aby dużo pracować, ale efektywnie, ustalając priorytety i skupiając się na realizacji zadań pilnych i ważnych od tych mniej istotnych. Pajmon CPT zdradza pięć złotych zasad.