Zapraszamy do lektury

Wiedza to skarb

Rynek pracy jest dynamiczny. Chcą rozwijać biznes oraz dostosowywać ofertę do potrzeb odbiorców, musimy nieustannie wprowadzać zmiany i ulepszenia. 

W tym celu nieodzownym elementem jest wiedza, która pozwala nam na budowanie strategii w oparciu o fakty, a nie przypuszczenia. Ponadto strategie długofalowe pozwalają na dynamiczne zmiany i dostosowanie się do sytuacji.

Bądź dwa kroki przed konkurencją i nie pozwól, aby ktoś Cię wyprzedził.

Zmieniamy się dla Was. #EkipaPajmon na szkoleniu

Zmieniamy się dla Was. #EkipaPajmona na szkoleniu

Jakiego kota mamy w worku? Dlaczego analiza SWOT pomaga w rozwoju firmy? Jak przekazywać trudne decyzje, zachowując swoją asertywność, gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem? Na te i inne pytania poznali odpowiedzi koordynatorzy i rekruterzy z Pajmon CPT. #EkipaPajmona uczestniczyła w kursie zorganizowanym przez centrum szkoleniowe z Katowic. W jaki sposób nasi pracownicy oceniają szkolenie?

Obywatele Mołdawii w Polsce

Mołdawia to druga Ukraina? Dlaczego Mołdawianie uważają Polskę za małe eldorado?

Obywatele Mołdawii w Polsce: Coraz więcej obywateli Mołdawii przyjeżdża do Polski w celach zarobkowych. Trudno się dziwić, bo średnie zarobki nie przekraczają tam 1500-1700 zł na miesiąc. Zważywszy, że koszty utrzymania są średnio o połowę mniejsze niż w Polsce, obywatele Mołdawii i tak traktują nasz kraj jak małe eldorado.

Agencje pracy - obalamy mity na temat centrów pracy

Wybredny niedźwiedź, czyli oswajanie niewiedzy w biznesie. Centra pracy – fakty i mity

Agencje pracy fakty i mity: Jesteś jak niedźwiedź, który cierpliwie czeka na miód? Czy może zadowalasz się rybą, bo masz ją pod nosem? To tak jak w biznesie, gdy pojawiają się luki kadrowe, a oczywistości nie są oczywistościami. Zła sława o centrach pracy – skąd się bierze? Może najwyższa pora rozprawić się z pokutującymi mitami na ich temat?

BAJKA: Trąbiący garbusek

BAJKA: Trąbiący garbusek

Poprawa humoru gwarantowana albo zgłoszenie reklamacji Znasz to uczucie? Pędzisz do pracy, ale stoisz w korku i jeszcze trąbi na Ciebie cytrynowy garbus (wpisz: inną markę samochodu). Co wtedy robisz? My… piszemy np. bajkę o Gieniu, śmieciarce Pameli i z innymi bohaterami w roli głównej. Przeczytaj koniecznie – BAJKA: Trąbiący garbusek. #BajkiPajmona

Jak zatrudnić cudzoziemca do pracy w Polsce 2022

Jak zatrudnić Gruzina, Ukraińca, obywatela Mołdawii do pracy w Polsce? To bułka z masłem. RÓŻNICE

Jak zatrudnić cudzoziemca do pracy w Polsce 2022: Specustawa ukraińska wywróciła do góry nogami zasady zatrudniania obywateli Ukrainy w Polsce. Zgodnie z nowymi przepisami Ukraińcy zyskują prawo do pobytu przez 18 miesięcy od 24 lutego 2022 r., czyli od pierwszego dnia wojny w Ukrainie oraz otrzymują z automatu gwarancję pracy w Polsce. Nowe regulacje ww. ustawy dotyczą jedynie obywateli Ukrainy. Z kolei obywatele innych krajów świata, żeby móc pracować w naszym kraju, muszą posiadać dokumenty legalizujące ich pobyt i pracę w Polsce.