Zapraszamy do lektury

Wiedza to skarb

Rynek pracy jest dynamiczny. Chcą rozwijać biznes oraz dostosowywać ofertę do potrzeb odbiorców, musimy nieustannie wprowadzać zmiany i ulepszenia. 

W tym celu nieodzownym elementem jest wiedza, która pozwala nam na budowanie strategii w oparciu o fakty, a nie przypuszczenia. Ponadto strategie długofalowe pozwalają na dynamiczne zmiany i dostosowanie się do sytuacji.

Bądź dwa kroki przed konkurencją i nie pozwól, aby ktoś Cię wyprzedził.

Żorskie pszczoły

Pszczoły: Bzyczący supermani i heroski

Nie mają łatwego życia, wymierają, a ich pracy często nie doceniamy. Dźwigają ciężar równy połowie wagi własnego ciała. Po ostatnich łowach w końcu „udały się” na zasłużone wakacje. Tymi żółto-czarnymi heroskami i supermanami są pszczoły. Niedawno podsumowano sezon w żorskiej pasiece. Ile miodu udało się tam zebrać?

Automatyzacja przemysłu a praca człowieka

Automatyzacja a człowiek. Czy postęp technologiczny wygra z pracą ludzkich rąk?

„Każdy klient może kupić samochód pomalowany na dowolny kolor, pod warunkiem, że będzie to czarny” – to słynne zdanie wypowiedział Henry Ford, amerykański przemysłowiec i inżynier, który dokonał prawdziwej rewolucji na rynku motoryzacyjnym na początku XX wieku. Jeszcze 100 lat temu firmy nie były jednak elastyczne i nie wychodziły naprzeciw oczekiwaniom klientów, produkowały masowo, a do wyboru był np. jeden kolor… samochodu. Dzisiaj jednak przedsiębiorstwa „biją się” o konsumenta, chcą się wyróżniać, a te, które mogą sobie na to pozwolić – inwestują gigantyczne pieniądze w automatyzację. Czy to dobry krok?

Złoty smok

Nie taki złoty smok straszny…

Wzbudzał strach, odrazę. Jego ostre zęby, wijące się wąsy i ten skrzący się w słońcu złoty kolor skóry nie zjednywał mu przyjaciół. Alex, bo tak miał na imię nietypowy stwór z maleńkiej wioski na Ukrainie, był postrachem okolicznych mieszkańców. Jednak ten olbrzym był łagodny jak baranek, ale dzieci i dorośli o tym nie wiedzieli. Sympatyczny, złoty smok jadł liście z drzew i trawę zwykle wieczorami. Mieszkańcy zastanawiali się, jaki to czarodziej ścina trawę w ich ogrodach. Tym kimś był właśnie Alex.

Ukraina

Problemy z uzyskaniem wiz dla Ukraińców. Czy będą przyjeżdżać do Polski?

Wizy dla Ukraińców: W Polsce pracuje blisko 1,5 mln Ukraińców. Dokładają oni ponad 5 proc. do PKB naszego kraju. Tylko przez pierwsze sześć miesięcy tego roku migranci zarobkowi z Ukrainy uzyskali 400 tys. wiz. Czy ten trend utrzyma się nadal? Na horyzoncie pojawiają się kłopoty. Co dalej z wizami dla Ukraińców?

Jak o pracownika z Indii walczą polscy pracodawcy?

Nadciąga armia Hindusów. Jak walczą o nich polscy pracodawcy?

Czy Hindusi wyprą Ukraińców na polskim rynku pracy? Czy Hindusi staną się pracownikami szczególnie poszukiwanymi w naszym kraju? To wielce prawdopodobne, bo polscy pracodawcy coraz poważniej myślą właśnie o kadrze z Indii. Czy to oznacza, że sąsiedzi zza wschodniej granicy odejdą niebawem do lamusa, a polscy pracodawcy spojrzą łaskawszym okiem w stronę Azji i na Hindusów?

Pajmon posiada ISO 9001:2015

Klient nasz pan. Najlepsza strategia dla Twojej firmy

Jakiej firmie możesz zaufać? Co powinieneś wiedzieć o swoim partnerze biznesowym? Sprawdź, czy przedsiębiorstwo, z którym planujesz nawiązać współpracę, posiada ISO 9001:2015 – system zarządzania jakością? Ta norma stawia Klienta w centrum i kładzie nacisk na podejście procesowe w firmie, które odpowiednio zdefiniowane, zbudowane, prowadzone, a potem wciąż udoskonalane, przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa, poprawy funkcjonowania polityki jakości firmy zgodnej z jej działalnością i celami.

Serhii Havryliuk jest rekruterem w Krakowie

Serhii Havryliuk: Polska to mój drugi dom

Pochodzi z Kijowa na Ukrainie, ale w Polsce czuje się jak u siebie w domu. Serhii Havryliuk bardzo lubi rozmawiać z ludzi. Ma też doświadczenie wolontariackie oraz międzynarodowe. #EkipaPajmona

Pani Monika od zadań specjalnych

Gdy miała 5 lat powiedziała księdzu na roratach, że zostanie księgową. 15 lat później zrealizowała dziecięce marzenie. Dzisiaj Monika Cieślik jest fakturzystką i asystentką Biura Zarządu Pajmon CPT. Ma narzeczonego z Ukrainy, a jej oczkiem w głowie są dwie świnki morskie.