PAJMON CPT

Serhii Havryliuk: Polska to mój drugi dom

Migranci w Polsce

Serhii Havryliuk jest rekruterem w Pajmon CPT. Obecnie mieszka w Krakowie. W Polsce przebywa już 3,5 roku. Nasz kraj na tyle mu się spodobał, że postanowił tu osiąść na stałe. Polskę traktuje jak swój drugi dom.

– W Polsce mam wielu przyjaciół. Uwielbiam Kraków i Zakopane. Kiedy mieszkałem chwilowo we Francji, to przyjeżdżałem na sylwestra czy na wakacje do Polski. Bardzo sobie teraz cenię to, że mieszkam w tym pięknym kraju – mówi 28-letni Serhii Havryliuk, który ma w swoim życiorysie pobyt w różnych zakątkach Europy.

Doświadczenie wolontariackie i międzynarodowe

Pan Serhii brał udział m.in. w projektach wolontariackich we Francji, współpracując z Alternatywą-V i EVS. Co to za organizacje?

Ukraińskie Stowarzyszenie Współpracy Młodzieży „Alternatywa-V” to organizacja pozarządowa typu non-profit. Ułatwia współpracę między organizacjami młodzieżowymi, w tym międzynarodowymi. Stawia na zaangażowanie młodzieży pochodzącej z Ukrainy w programy z zakresu edukacji, kultury, ekologii, ochrony dziedziczności historycznej oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Z kolei EVS (European Voluntary Service) to międzynarodowy program wolontariatu finansowany przez Komisję Europejską. Umożliwia młodym ludziom odbycie wolontariatu międzynarodowego w organizacji lub organie publicznym w różnych zakątkach świata. Celem tego programu jest zacieśnienie relacji między przedstawicielami odmiennych kultur, szerzenie tolerancji wśród młodzieży z różnych krajów. Ważna jest też promocja idei społeczności lokalnej, czy stawianie na aktywne obywatelstwo wśród młodych ludzi.

Rekruter z Krakowa, który uwielbia gotować

Pan Serhii na Ukrainie pracował w branżach związanych z marketingiem, reklamą i HR. Zawsze cenił sobie kontakt z ludźmi w codziennej pracy. – Gdy przyjechałem do Krakowa, to przez pierwszy rok chodziłem na kurs języka polskiego. Miałem wtedy swój własny biznes i często rozmawiałem z klientami. Bardzo to lubiłem, ale przez ten czas tęskniłem za pracą związaną z zarządzaniem personelem. Gdy pojawiła się więc oferta pracy w Pajmon CPT, zgłosiłem się na stanowisko specjalisty ds. rekrutacji. Dlatego dzisiaj pracuję w Pajmon CPT w biurze w Krakowie – mówi Serhii Havryliuk, który pochodzi z Kijowa na Ukrainie.

Co pan Serhii robi poza pracą w wolnych chwilach? – Zimą lubię jeździć na nartach, a w cieplejsze pory roku spędzam czas nad jeziorem lub jakąś rzeką. Poza tym uwielbiam gotować – dodaje Serhii Havryliuk.

Artykuł jest częścią cyklu #EkipaPajmona.

Czytaj więcej:

Monika Cieślik: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/07/15/pani-monika-od-zadan-specjalnych/

Zbigniew Górski: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/06/25/zbigniew-gorski-z-milosci-do-kobiety-nie-zostal-marynarzem/

Anastasiia Tsarenko: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/08/24/anastasiia-tsarenko-spelnienie-marzen-ponad-1000-kilometrow-od-domu/

Viacheslav Koretskyi: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/07/13/bankowiec-ktory-rekrutuje-ukraincow/

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/pajmoncpt

Polub nas na LinkedIN: https://www.linkedin.com/company/64991441/admin/

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку