PAJMON CPT

Jak pozyskać fachowców do przemysłu metalurgicznego poza granicami Polski? Radzi Pajmon CPT

Przemysł metalurgiczny
Przemysł metalurgiczny

Kontynuujemy cykl artykułów o przemysłach. Tym razem piszemy o przemyśle metalurgicznym. Pracę w tej jednej z ważniejszych gałęzi przemysłu przetwórczego znajdują specjaliści, którzy zajmują się wydobywaniem z ziemi rud, wytapianiem metali i ich stopów, obróbką plastyczną na półprodukty, aż po wytworzenie produktu końcowego, którym może być kabel miedziany, czy np. drzwi samochodowe. Fachowcy pozyskiwani z Polski i z zagranicy przez Pajmon CPT do grupy przemysłu metalurgicznego znają się m.in. na technologiach dotyczących przetwórstwa metali, obróbce, odlewnictwie, po wykonawstwo detali i wytwarzanie przedmiotów użytkowych. W metalurgii pracę z powodzeniem znajdują dzisiaj m.in.: pracownicy produkcyjni jak np. pakowacze drutu, a także górnicy, odlewnicy / formierze, brygadziści, czy np. ślusarze lub kierownicy ds. produkcji, inżynierowie procesów oraz inni specjaliści. Z powodzeniem dostarcza ich dzisiaj do zakładów pracy na terenie całej Polski także Pajmon CPT.

Wyroby hutnicze potrzebne do innych gałęzi przemysłu w Polsce

Przemysł metalurgiczny dzielimy na gałęzie: kopalnictwo i hutnictwo żelaza (kopalnie rudy żelaza, huty żelaza, stalownie, walcownie, odlewnie żelaza i stali, fabryki blach) i przemysł metali nieżelaznych – kolorowych: miedź, cynk, ołów, aluminium (kopalnie rud metali nieżelaznych, huty metali nieżelaznych, odlewnie stopów nieżelaznych). Te ostatnie zużywają gigantyczne ilości energii elektrycznej.

Huty żelaza znajdują się głównie na Górnym Śląsku, czy np. w Krakowie, a z hutnictwa miedzi słynie Zagłębie Legnicko-Głogowskie.

W Polsce najwięcej produkcji hutniczej nadal przypada na stal, ale zauważalny jest udział także miedzi, czy aluminium. Wyroby hutnicze wykorzystuje się z powodzeniem w innych przemysłach np.: maszynowym, w transporcie, czy budownictwie.

Doświadczeni pracownicy metalurgii do pracy w Polsce. Dostarcza ich Pajmon CPT

Pajmon CPT pozyskuje pracowników do przemysłu metalurgicznego i oddelegowuje ich do różnych zakładów na terenie całej Polski. Firma dysponuje kandydatami z Polski i z zagranicy. W świetle deficytu pracowników z różnych grup przemysłu i niepokojących trendów w Polsce przedsiębiorcy szukają rąk do pracy także za granicą. Przyszłych odlewników, pakowaczy drutów i inżynierów produkcji znajdują z powodzeniem np. w Gruzji, Armenii i w innych rejonach świata.

Dlaczego warto postawić na kandydatów z zagranicy do pracy w metalurgii?

Wszyscy pracownicy delegowani przez Pajmon CPT to osoby z odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem w fachu i szczycące się specjalistyczną wiedzą w codziennej pracy. Są to często absolwenci szkół branżowych z potwierdzeniem wysokich kwalifikacji, dyplomami szkół zawodowych i technicznych, w tym np. o profilu hutniczym, metalurgicznym, czy np. z inżynierii materiałowej.

Praca w hucie wymaga od nich wysokich kwalifikacji branżowych i niemałej ostrożności. Hutnicy zajmują się obróbką pozyskiwanych surowców, w tym przetapianiem metali i ich modyfikacją plastyczną. Dbają też o zaopatrzenie w konieczny sprzęt, pracę zgodną z ustalonymi procesami i o kontrolę jakości wytwarzanych wyrobów.

Dla przykładu operatorzy maszyn i urządzeń w przemyśle metalurgicznym znają nie tylko stan techniczny maszyn i urządzeń, dokonują przeglądów i napraw, zajmują się ich obsługą i przygotowaniem do procesów metalurgicznych zgodnie z dokumentacją technologiczną, ale także montują w nich elementy i cały osprzęt technologiczny.

Z kolei np. modelarz odlewniczy wykonuje formy odlewnicze, zajmuje się wykańczaniem odlewów, przygotowuje urządzenia do topienia stopów metali.

Formierz / odlewnik przygotowuje za to profesjonalne i bardzo precyzyjne formy odlewnicze z różnych materiałów, potrafi wykonywać oprzyrządowania odlewnicze i formy metalowe oraz kontrolować jakość powstających wyrobów.

Wysokie kwalifikacje branżowe i praca w trudnych warunkach

Niedawno pracownicy Pajmon CPT w branży metalurgicznej znajdowali pracę np. w zakładach zajmujących się wytwarzaniem drutu i wyrobów z drutu. Wykonują tam takie obowiązki jak np.: pakowanie drutu w kręgi, spinanie, transport palet, praca w magazynie.

Inni fachowcy z kolei odnaleźli się przy produkcji części samochodowych i podzespołów do metalowego sprzętu AGD. Ich praca polega m.in. na: wyjmowaniu detali z form, ręcznym wykańczaniu detali pilnikiem i papierem ściernym, kontroli wytwarzanych produktów i sprawdzaniu stanów magazynowych oraz bezpieczeństwa na liniach produkcyjnych.

Inni nasi pracownicy w dziedzinie metalurgii wykazują się też przy wydobywaniu rud metali – w kopalnictwo np. miedź wydobywają w kopalniach głębinowych, a potem przetwarzają rudy i zajmują się ich dalszą produkcją w hutach. We wstępnej obróbce ich praca polega głównie na wzbogacaniu tych rud, a już w hutnictwie – na uzyskiwaniu z rud czystego metalu i stopów metali. Pracownicy zajmują się obróbką cieplną – pracują w odlewniach, plastyczną – w walcowniach, a także np. obróbką skrawaniem i docelowo otrzymują produkt hutniczy o określonych parametrach: kształcie i grubości.

Nasze kadry specjalistów zajmują się także m.in. laserową obróbką blach, gięciem numerycznym blach i profili. Sporo ofert pracy jest jeszcze np. dla inżynierów procesu, którzy zajmują się nadzorem i kontrolą procesów m.in. wytapianiem stali. Analizują też bieżące plany produkcyjne, optymalizują parametry procesów produkcyjnych, a w konsekwencji poprawiają efektywność procesu i raportują zadania oraz przygotowują niezbędną dokumentację projektową.

Jakie umiejętności posiadają specjaliści z branży metalurgicznej dostarczani przez Pajmon CPT? Fachowcy oprócz skończonych szkół zawodowych / branżowych, wieloletniego doświadczenia w zawodzie, cechują się wielką precyzją i odpornością na stres. Muszą być także odporni na pracę w trudnych warunkach: często w wysokim cieple, o dużym natężeniu hałasu i zapyleniu. Są narażeni również na niebezpieczne zdarzenia i wypadki.

Pajmon CPT deleguje pracowników z przemysłu metalurgicznego

Pajmon CPT świadczy usługi outsourcingu i leasingu pracowniczego. Prowadzi całe procesy produkcyjne i magazynowe za pomocą brygad i dostarcza wysoko kwalifikowany personel do różnych gałęzi przemysłu. Firma wspiera przedsiębiorców w Polsce pracownikami z Polski i zagranicy. Pajmon CPT posiada ponad 7000 kandydatów gotowych do pracy. Aktualnie współpracuje z ponad 100 podmiotami na terenie całej Polski.

UWAGA!

Szukasz pracowników z Polski lub z zagranicy na krótkie i dłuższe kontrakty do pracy w Polsce w przemyśle metalurgicznym? Skontaktuj się z Pajmon CPT:

Ewa Szymańska, tel.: +48 536 345 087; e-mail: ewa.szymanska@pajmon.com.pl;

Dorota Micek, tel.: +48 537 089 735; e-mail: dorota.micek@pajmon.com.pl

Zobacz nas na: YT, I, TT, Fb, In:

Śledź nas na YT

Jesteśmy też obecni na Instagramie 

Jesteśmy też obecni na Tik-Toku

Polub nas na Facebooku

Polub nas na LinkedIN

Zobacz też nasze inne artykuły:

ZASADY zatrudniania Gruzina, Ukraińca, obywatela Mołdawii. To bułka z masłem. RÓŻNICE

Jaki będzie II kwartał na polskim rynku pracy? Produkcja przemysłowa na plusie, a restauracja i hotele na minusie. Co jeszcze nas czeka?

Jak zatrudnić Ukraińców krok po kroku. NOWE ZASADY. To warto wiedzieć.

Skuteczny onboarding, czyli jaki? Sprawdź

O czym mogą marzyć krowy? Czyli kreatywność w biznesie nie tylko od święta

Ukraińcy skarżą się na polskich pracodawców. Komu mogą więc zaufać?

Automatyzacja w polskich zakładach pracy. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

Hindusi na polskim rynku pracy. Popierasz ten trend?

MOŁDAWIA to druga Ukraina? Dlaczego Mołdawianie chcą pracować w Polsce? Ile kosztuje życie w Mołdawii?

 

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку