Jak podejmować decyzje, aby nie stracić: czasu, pieniędzy, silnej woli, pewności siebie itd.? Czwartkowy niezbędnik Pajmon CPT

Jak podejmować skuteczne decyzje? Pajmon CPT radzi i cały czas wysyła do pracy nowych pracowników

Jak podejmować decyzje, aby nie stracić (czasu, pieniędzy, silnej woli, pewności siebie itd.)?

1) Ustal fakty i dane. Nie podejmuj decyzji pochopnie. W razie potrzeby, skonsultuj się z innymi doradcami – druga osoba może mieć inne postrzeganie i ocenę tej samej sytuacji.

2) Ustal priorytety: oddziel rzeczy ważne od mniej ważnych, nie ulegaj chwilowym zachciankom, różnym rozpraszaczom. Skup się na wykonaniu zadania. Wtedy decyzje będą bardziej wyważone.

3) Nasze decyzje, czy te dobre, czy złe, wynikają z naszych doświadczeń zdobywanych przez lata, z naszych potrzeb. Jeśli wiemy, czego potrzebujemy, co jest dla nas ważne, wówczas nasze decyzje będą bardziej przemyślane, nawet gdy będziemy dokonywać trudnych wyborów.

4) Co robić, gdy dopadnie nas decyzyjny paraliż? Rozważ wszystkie „za” i „przeciw”. Czasem trzeba pójść na kompromisy i z czegoś ważnego zrezygnować. Myśl o sobie, ale wczuj się też w potrzeby drugiej osoby. Co wówczas wybierzesz?

5) Nie bój się podejmować decyzji? Nie bój się porażek. Pamiętaj, że: „Wszystko w życiu jest tymczasowe, więc jeśli coś idzie dobrze, trzeba się cieszyć, bo nie będzie trwać wiecznie, a jeśli coś idzie źle, nie martw się, to też nie będzie trwać w nieskończoność”.

Czy zgadzasz się z zasadami Pajmon CPT? W jaki sposób Ty podejmujesz decyzje Zainspiruj innych! Czekamy na komentarze.

Pajmon Centrum Pracy Tymczasowej wysyła do pracy pracowników tymczasowych i stałych do różnych gałęzi przemysłu. Współpracując z nami, zyskujesz: wykwalifikowany personel (nawet na krótkie kontrakty), profesjonalne doradztwo, minimum formalności, oszczędności nawet do 40 procent. Chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń: 536 345 087 – Katarzyna Wysocka-Rybicka, Dyrektor Handlowy z Pajmon CPT, e-mail: katarzyna.wysocka-rybicka@pajmon.com.pl

Polub nas na Facebooku i LinkedIN:

https://www.facebook.com/pajmoncpt

https://www.linkedin.com/company/pajmoncpt/

Zobacz też:

Grupy fachowców, oszczędność czasu i pieniędzy. To możliwe! Sprawdź gotowe rozwiązania Pajmon CPT.
Chcesz pozyskać brygady fachowców, oszczędzać czas i pieniądze? Pajmon CPT doradzi, co robić. Sprawdź nas!
Leszek Szweda, pszczelarz z Żor włącza się do akcji firmy Pajmon