PAJMON CPT

Codziennie, przez działalność człowieka znikają z naszej planety kolejne gatunki zwierząt.

Koty argentyńskie na wybiegu w zoo

Buenos i Aires to para kotów argentyńskich, które są „dziećmi” adopcyjnymi naszej firmy.

Ponad 18 miesięcy temu w naszym życiu pojawiły się jako Prisca i Messi. Po naszej adopcji dając im nowe możliwości, postanowiliśmy na nową drogę życia nadać im nowe imiona i tak dziś finansujemy utrzymanie Buenos i Aires.

Buenos i Aires to para przedstawicieli kotów argentyńskich. Dziś ich populacja nie jest skrajnie zagrożona wyginięciem, jednak wzmożone karczowanie lasów pod pola uprawne w rejonach ich występowania nie pozostawia złudzeń. Im jak i wielu innym gatunkom, jeśli nie dziś, to z pewnością niebawem będzie groziło całkowite zniknięcie. Nie chcemy na to pozwolić.

Nasi podopieczni żyją w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Tam objęte są troskliwą opieką, a dzięki naszemu dofinansowaniu mają zapewnione możliwie najlepsze warunki życia.

Oczywiście, nie są to warunki idealne, jednak w ostatnich latach wiele się zmieniło.

Ogrody zoologiczne już dawno przestały być miejscem, w którym dla radości odwiedzających można oglądać egzotyczne zwierzęta.

Dziś ZOO pełni inną rolę niż jakiś czas temu. Dziś nie jest to miejsce, gdzie zwierzęta trzymane są w małych klatkach i wystawiane są na pokaz dla zwiedzających. Dziś ZOO pełnią rolę miejsc, gdzie zwierzęta zagrożone wyginięciem mają szansę na przedłużenie swojego gatunku. Dziś, dzięki możliwości dofinansowania ZOO w ramach wirtualnej adopcji wybranych zwierząt, mamy możliwość pomóc utrzymać kolejne gatunki, których bez naszej pomocy mogłoby już nie być na ziemi.

Ogrody zoologiczne i ich pracownicy pomagają w ratowaniu zagrożonych gatunków. Uczą nas jak ważne jest środowisko naturalne w którym żyjemy i jak o nie dbać.

W sytuacji, gdy każdy gatunek zwierząt żyjących obok nas może być zagrożony, ZOO pełni rolę ochronną badawczą i opiekuńczą. Dzięki temu mamy możliwość podpatrywania zachowań zwierząt w środowisku możliwie zbliżonym do naturalnego. Możemy pomóc im przetrwać, jeśli tylko będziemy mieli wiedzę jak to zrobić.

Twoja świadoma pomoc ratuje zagrożone gatunki.

Czasem wystarczy niewielka pomoc, by uratować kilka istnień. Od lat ogrody zoologiczne mierzą się z brakiem środków finansowych na utrzymanie swoich podopiecznych. Stąd pomysł na adopcje i sponsoring poszczególnych zwierząt. My nie wahaliśmy się długo i tak Buenos oraz Aires stały się częścią naszej rodziny. Nasze wsparcie może być dla nich jedyną szansą na przetrwanie w świecie, w którym ludzie bez zastanowienia zabierają im naturalną przestrzeń do życia.

Video Koty: https://youtu.be/seciWY2VEW0

Nasze adopcyjne dzieci Buenos i Aires. Chcieliśmy pokazać Wam je w pełnej krasie, jednak kot, jak to kot. Chodzi własnymi ścieżkami i nie zamierza pozować do nagrania na naszą prośbę 😉

Autor nagrań: Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку