PAJMON CPT

Pajmon CPT zdradza pięć złotych zasad zarządzania.

kask z umową
yellow safety helmet on workplace desk with construction worker team hands shaking greeting start up plan new project contract in office center at construction site, partnership and contractor concept

“Brak czasu jest tak naprawdę brakiem priorytetów” mawiał Tim Ferriss, amerykański przedsiębiorca i pisarz

Tak! Można efektywnie i bez stresu zarządzać swoim czasem, mając go wystarczająco dużo i dla siebie, i dla innych. Jak to zrobić? Podpowiada Pajmon CPT.

#Pajmonisnpiruje #Pajmonpomaga #czwartkowyniezbednik #CzwartkowyniezbednikPajmona #Pajmonczwartkowyniezbednik

Pięć zasad dobrego zarządzania czasem wg Pajmon CPT:

1. Ustal priorytety. Skup się na realizacji najważniejszych zadań. Najpierw wykonuj zadania pilne i ważne, które mają największą wartość dla Twojej firmy. Spisuj je każdego dnia. Doceniaj każdą minutę, godzinę włożonej przez Ciebie pracy. Nie trać koncentracji, łącz podobne zadania w pakiety. Unikaj czynników rozpraszających. Nie odkładaj zadań na później. Pamiętaj: „Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu nam ona zabiera”. (Cyril Northcote Parkinson, brytyjski historyk i pisarz). Wykorzystaj więc swój osobisty potencjał. Dobre nawyki wchodzą w krew.

2. „Zaczynaj, myśląc o końcu”. Gdy zaczynasz wykonywać jakąś pracę, pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć: jakie kroki będziesz musieć zrobić, jakie przeszkody napotkać, aby zrealizować swój cel. Jak mawiał Stephen Covey, amerykański pisarz: „zaczynaj, myśląc o końcu”. W trakcie realizacji swoich zadań zastanów się na tym, co możesz usprawnić w swojej pracy, jak wyglądała Twoja praca w przeszłości, z czego byłeś zadowolony, a z czego nie. Wyciągnij wnioski i nie popełniaj tych samych błędów w teraźniejszości. Podejmuj lepsze decyzje.

3. Deleguj zadania. Jeśli możesz, przekaż zadania innym lub poproś o pomoc. To nie jest przejaw Twojej słabości, ale odwaga. Pamiętaj o zasadzie „70 procent”, która mówi o tym, że: „Jeśli ktoś może wykonać zadanie w 70 procentach tak dobrze, jak Ty, to możesz przekazać innym to zadanie do realizacji”. Wyznacz jednak swoim podwładnym konkretny termin realizacji, sformułuj standardy wykonania zadania. Nie kumuluj sobie obowiązków, nie rób wszystkiego za innych. Nie myśl, że biorąc na siebie wiele zadań, staniesz się bardziej produktywny dla Twojej firmy. Inni też mogą wykonać zadania równie dobrze, jak Ty.

4. Daj sobie przyzwolenie na zmiany. Jeśli masz już ustalony dokładny plan działania, priorytety i przewidujesz, że zdążysz w określonym czasie uporać się ze wszystkim… Tymczasem zostają Ci dołożone nowe obowiązki, pilne zadania do wykonania… Jaka jest Twoja pierwsza myśl: nie dam rady, czy dam radę? Pamiętaj, że dwie osoby mogą różnie zareagować na to samo. Jak Ty do tego podejdziesz?

5. Najważniejsze: miej czas dla bliskich. Relacje zabierają… czas, który biegnie swoim rytmem. Tymczasem na budowanie relacji z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi trzeba znaleźć… czas. Więzi mogą albo bardziej się zacieśniać, albo zacierać. Masz wybór. Nawet najbardziej zajęci ludzie na świecie mogą znaleźć choćby sekundę na przytulenie swojego dziecka, trzy minuty na rozmowę telefoniczną z bliską osobą, czy 10 minut na wypicie kawy z przyjacielem. Relacje nie polegają na tym, aby tylko patrzeć na drugą osobę, gdy śpi, czy na jej zdjęcie lub na swoje dziecko, gdy samo się bawi w pokoju… Relacje polegają na tym, aby więcej czasu spędzać z drugim człowiekiem, na wspólnej rozmowie, zabawie… Kiedyś może zabraknąć tego czasu. Kiedyś może już być za późno.

Jak Ty zarządzasz swoim czasem? Jakie są Twoje przemyślenia?

—–

Pajmon CPT specjalizuje się w delegowaniu do pracy pracowników tymczasowych i stałych, głównie z Ukrainy, ale również z: Białorusi, Rosji, Mołdawii, czy Indii. Pracownicy CPT są chwaleni za swoją rzetelność, pracowitość, posiadane umiejętności. To sprawdzeni fachowcy na każdą kieszeń. W bazie firmy znajduje się ok. 4500 kandydatów. Wśród nich są wykwalifikowani pracownicy do różnych gałęzi przemysłu m.in.: spożywczego, chemicznego, metalurgicznego, paliwowo-energetycznego, budowlanego i wielu innych. Firma Pajmon zajmuje się: outsourcingiem usług, outsourcingiem pracowniczym i leasingiem pracowniczym.

Chcesz poznać więcej korzyści ze współpracy z Pajmon CPT sp. z o.o.? Informacji udziela: Monika Cieślik, Asystentka Biura Zarządu z Pajmon CPT, tel.: 790 570 880, e-mail: monika.cieslik@pajmon.com.pl

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку