PAJMON CPT

Dzieci na Ukrainie modlą się o pokój na świecie i nie przestają marzyć. Pajmon CPT pomaga maluchom z domu dziecka w Winnicy [ZDJĘCIA]

Dom dziecka w Winnicy na Ukrainie
Dom dziecka w Winnicy na Ukrainie

Dla jednych to zwykły kawałek materiału, jeden z wielu, który zalega w szafie. Dla innych wyjątkowy prezent w kolorach tęczy, który przypomina, że gdzieś jeszcze są dobrzy ludzie na tym świecie. Smak radości, jeden z nielicznych w ich życiu, gdy teraz ich spokój zakłócają wiadomości o możliwej groźbie wojny, spotkał niedawno dzieci z domu dziecka w Winnicy na Ukrainie. Najmłodsi są podwójnie poszkodowani przez los: albo nie mają rodziców, albo na domiar złego zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. Każda pomocna dłoń wyciągnięta w ich stronę urasta do rangi wielkiego wydarzenia. Kilka dni temu 50 wychowanków otrzymało swoje wymarzone prezenty: dresy sportowe, które są teraz ich całym światem.

Dzieci z Winnicy dziękują za prezenty polskiej firmie

– Dzieci nie mogą uwierzyć, że otrzymali prezenty z zagranicy. Bardzo za nie dziękują. Teraz wszyscy tu modlą się tylko o pokój – mówi nam Weronika Marczuk, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, we współpracy z którym pracownicy Pajmon CPT sfinansowali zakup dresów sportowych dla 50 wychowanków z domu dziecka na Ukrainie. Sierocińcowi udało się dostać do rządowego programu. Planują z architektami budowę szkoły klas 5-11 – mają tylko u siebie klasy 1-4. – Obecnie wszyscy są szkoleni i zajęci, niestety, przygotowaniami na wypadek wojny – słyszymy w placówce.

Pajmon CPT pomógł kolejnemu domu dziecka na Ukrainie. Tym razem był to Winnicki Ośrodek Szkoleniowo-Rehabilitacyjny „Gnizdechko” Winnickiej Rady Obwodowej. Ten sierociniec zapewnia pomoc sierotom i dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz dzieciom rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Placówka świadczy takie usługi jak: zapewnienie warunków do życia, edukacji, wychowania i rozwoju, a także pomoc w rehabilitacji medyczno-psychologiczno-pedagogicznej. W sierocińcu w Winnicy przebywa obecnie 90 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z klas 1-4. Podopieczni zmagają się z łagodnym i umiarkowanym upośledzeniem umysłowym.

Pomoc Pajmon CPT dzieciom z domu dziecka w Mariupolu

Przypomnijmy, w grudniu 2021 roku Pajmon CPT pomógł maluchom z domu dziecka Pielgrzym z Mariupolu w obwodzie donieckim na Ukrainie. Wówczas 25 dzieciaków otrzymało zimowe buty.

FILM – PODZIĘKOWANIE dzieci z domu dziecka na Ukrainie

Zobacz także:

FILM: Co mówi Weronika Marczuk o pomocy dzieciom z domu dziecka w Mariupolu na Ukrainie

Jeszcze raz dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Ukrainy za wsparcie akcji oraz wszystkim naszym Pracownikom i Kontrahentom – bez Was nie byłoby nas.

Zobacz nas na: YT, I, TT, Fb, In:

Śledź nas na YT

Jesteśmy też obecni na Instagramie 

i Tik-Toku

Polub nas na Facebooku

Polub nas na LinkedIN

—–

Zobacz też nasze inne artykuły:

Skuteczny onboarding, czyli jaki? Sprawdź

O czym mogą marzyć krowy? Czyli kreatywność w biznesie nie tylko od święta

Ukraińcy skarżą się na polskich pracodawców. Komu mogą więc zaufać?

Co słychać u naszych dwóch kotów argentyńskich ze śląskiego zoo? Sprawdź

Widmo wojny na Ukrainie. Ile dzisiaj zarabiają Ukraińcy w Polsce?

Jak rozliczyć Ukraińca z pracy w Polsce? Pajmon CPT pomoże

Pracownicy do pracy w Polsce są… poza granicami naszego kraju

Dzieci wojny marzyły o zimowych butach. Pajmon CPT wspiera dom dziecka w Mariupolu na Ukrainie – FILM

Rewolucja w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. To ukłon w stronę pracodawców

Porównanie cen na Ukrainie i w Polsce: koszyk zakupowy – 14 produktów, emerytury, zarobki

Automatyzacja w polskich zakładach pracy. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

Hindusi na polskim rynku pracy. Popierasz ten trend?

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку