PAJMON CPT

O czym mogą marzyć krowy? Kreatywność w biznesie nie tylko od święta

#BajkiPajmona. O czym marzą krowy?
#BajkiPajmona. O czym marzą krowy?

– O czym mogą marzyć krowy? – zapytała Jasia niespodziewanie mama, stojąc przy półce w kuchni. Pięciolatek bawił się w salonie i układał wieżę z klocków, która była już taka wysoka jak on. Chłopczyk chwilę pomyślał, podrapał się po głowie i odpowiedział…

Poniżej nasza oryginalna bajka. Przeczytaj koniecznie!

Co Ty byś odpowiedział?

>>> Bajka o potędze wyobraźni i wiary w swoje możliwości.

O czym mogą marzyć krowy?

– O czym mogą marzyć krowy? – zapytała Jasia niespodziewanie mama, stojąc przy półce w kuchni. Pięciolatek bawił się w salonie i układał wieżę z klocków, która była już taka wysoka jak on. Chłopczyk chwilę pomyślał, podrapał się po głowie i odpowiedział…

 – Krowy marzą o tym, aby jeść dużo trawy, bo bardzo ją lubią – odpowiedział stanowczo.

Mama wlała sobie soku do kubka i usiadła przy synku na macie w salonie. – Kochanie, masz rację.

O czym mogą jeszcze marzyć? – zapytała ponownie mama. Wypiła trochę soku i odstawiła kubek na szafce od telewizora. Chłopczyk postawił zielonego klocka na olbrzymiej wieży. – Krowy w bajkach marzą o tym, aby jeździć na rowerze! – odpowiedział pospiesznie.

Mama Asia była zdziwiona tą odpowiedzią, ale po chwili namysłu stwierdziła, że synek ma rację.

– Jasiu jesteś bardzo pomysłowy! Rzeczywiście krowy w bajkach mogą marzyć o tym, aby jeździć na rowerze. Opowiem ci pewną historię – powiedziała mama, kiedy wieża z klocków runęła na ziemię.

Chłopczyk był zmartwiony zniszczoną budowlą, ale przytulił się do mamy. To był znak, że Jasio chce wysłuchać opowieści o krowach.

– Dawno temu w mieście Mlekowo żyły krowy. Wiodły szczęśliwe życie. Pasły się na łące, jadły trawę, piły wodę i leniwie spędzały czas. Krowy bały się marzyć, bo dobrze im było tak jak jest. Jednak pewnego dnia jedna mała krowa – cielaczek Mumi oznajmił swoim rodzicom, że marzy o tym, aby nauczyć się jeździć na rowerze. Inne krowy śmiały się z marzeń Mumiego i mówiły, że nigdy się one nie spełnią. Mumi był jednak bardzo uparty, a jego rodzice wspierali go w jego zamierzeniach. Kupili mu nawet specjalny rower, na którym Mumi uczył się jeździć. Początki były trudne. Mumi zaliczył wiele upadków, kilka razy miał otarte racice – nogi krowie, ale dzielnie próbował, aż w końcu udało mu się nauczyć… jeździć na rowerze – mówiła mama.

Jasio słuchał z wielkim zaciekawieniem. Mama chwyciła synka za rękę i dodała. – W bajkach wszystko może się zdarzyć. W prawdziwym życiu bywa różnie. Każdy jednak, czy dziecko, czy dorosły, może marzyć. Marzenia nic nie kosztują, a niektóre nawet spełniają się – dodała mama i pocałowała Jasia w policzek.

>>>>> Dlaczego ludzie boją się marzyć, a jeszcze bardziej realizować swoje marzenia i pasje?

W codziennej pogoni warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na otaczający świat, drugiego człowieka? Nie myśl przez pryzmat zysków, ale kładź nacisk na odpowiedzialny rozwój. Odpowiedzialnie rozwijaj się Ty, Twoja firma. Nie odcinaj tylko kuponów od swojej marki, ale działaj. Myśl wszechstronnie, globalnie, nie zamykaj się w swoim „tu i teraz”. Kreatywność, twórcze myślenie i innowacyjność są w cenie. Dzięki temu w sposób efektywny i oryginalny rozwiązujesz zadania i problemy. To Twoja przewaga. Otaczaj się ludźmi, tak ja my, którzy posiadają wiedzę, umiejętność twórczego myślenia i motywację – wypadkową tych wszystkich aspektów jest kreatywne działanie, skierowane na osiągnięcie rezultatu. Konkretny produkt, innego rodzaju „dzieło”, u każdego znaczy coś innego. Najważniejsze, że jest zgodne z założeniami funkcjonowania Twojej firmy.

W biznesie nie chodzi tylko o wynik finansowy. To pewien układ cyfr, za którym kryje się praca i zaangażowanie Twoje oraz innych ludzi. Jak Twoja praca wpływa na innych: Kontrahentów, pracowników, społeczność? Działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu to określona strategia działania firmy na rynku w oparciu o nadrzędne wartości, uwzględniające interesy i potrzeby Kontrahentów, pracowników, społeczności, a nie tylko chwilowe ocieplanie wizerunku, czy „od strzału” naprawa świata widoczna na zdjęciach, papierze, szybkie kolorowanie rzeczywistości. Co z komunikacją, pracą zespołową, samorealizacją, satysfakcją, potrzebą ważności – każdy o tym marzy. To znaczy tak mało, a tak wiele.

Załoga Pajmon CPT myśli nieszablonowo i wyznacza nowe spojrzenie na rynek pracy. Dzisiaj nowe formy pracy to: outsourcing usług, outsourcing pracowniczy i leasing pracowniczy. Czy znasz te pojęcia? Chętnie o nich opowiemy. Zadzwoń: +48 536 345 087 – Ewa Szymańska, Manager ds. Sprzedaży z Pajmon CPT.

Zastanów się ponownie i teraz odpowiedz: „O czym mogą marzyć krowy?”

Przeczytaj nasze inne bajki – #BajkiPajmona:

BAJKA: Jesteśmy jak smok Teodor

BAJKA: Petro i jego ciemnogranatowy lanos

—–

Zobacz nas na: YT, I, TT, Fb, In:

Śledź nas na YT

Jesteśmy też obecni na Instagramie 

i Tik-Toku

Polub nas na Facebooku

Polub nas na LinkedIN

—–

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dzieci z domu dziecka w Winnicy na Ukrainie modlą się o pokój na świecie. Maluchom pomógł Pajmon CPT

Skuteczny onboarding, czyli jaki? Sprawdź

Ukraińcy skarżą się na polskich pracodawców. Komu mogą więc zaufać?

Co słychać u naszych dwóch kotów argentyńskich ze śląskiego zoo? Sprawdź

Widmo wojny na Ukrainie. Ile dzisiaj zarabiają Ukraińcy w Polsce?

Jak rozliczyć Ukraińca z pracy w Polsce? Pajmon CPT pomoże

Pracownicy do pracy w Polsce są… poza granicami naszego kraju

Dzieci wojny marzyły o zimowych butach. Pajmon CPT wspiera dom dziecka w Mariupolu na Ukrainie – FILM

Rewolucja w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. To ukłon w stronę pracodawców

Porównanie cen na Ukrainie i w Polsce: koszyk zakupowy – 14 produktów, emerytury, zarobki

Automatyzacja w polskich zakładach pracy. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej

Hindusi na polskim rynku pracy. Popierasz ten trend?

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy w kontakcie
Залишайтеся на зв'язку