Blog
O biznesie i o pracownikach w kontekście pracowników delegowanych

Nie pracuję, bo…
Od początku 2022 roku na teren Polski przybyły setki tysięcy osób. Ile z tych osób zostanie, a ile wyjedzie? Kto z nich zdecyduje się na

Technokracja na trudne czasy?
Nie, to nie literówka. Nie chodzi mi o demokrację tylko o technokrację. Dodam też od razu, że w spory ideologiczne wchodzić tu nie będę.

Jak to jest z tą edukacją? Czy edukacja daje dzieciom i młodzieży to, czego potrzebują? Czy my jako dorośli, sprawdzamy się w tym obszarze?
Zanim spróbuję odpowiedzieć na to pytanie, muszę poczynić pewne założenia i pewne uproszczenia.

Umowa zerogodzinowa
Umowa zerogodzinowa to wyzysk, szansa czy optymalizacja? A może wstęp do Gigeconomy ze wschodu a nie tylko z zachodu? I jaki to może mieć wpływ
Muszę się uczyć, żeby wiedzieć.
Niby truizm, ale nie tak oczywisty jakby się mogło wydawać.
Poczekasz sobie
Myślisz, że wystarczy, że dasz ogłoszenie o pracę i będziesz miał pracowników?
Jak bardzo ogranicza nas zasada minimalnego wysiłku?
Wyobraź sobie zespół ludzi w Twojej firmie, którym dałeś powtarzalne zadania i konkretne powtarzalne cele do osiągnięcia.
Mamy niepowtarzalną okazję zrobić coś porządnie.
Mamy niepowtarzalną okazję zrobić coś porządnie. Relokacja, integracja, edukacja, aktywizacja, praca – potrzebujemy bardzo konkretnej strategii działań, która pozwoli zagospodarować potencjał jaki w chwili obecnej
Czas zapłacić podatek w Polsce?
183 dni mijają. Czy ukraińscy uchodźcy, którzy uciekli przed wojną muszą zapłacić podatek za pół roku wstecz? Czy polityka fiskalna nadąża za geopolitycznymi zmianami?
Jedna uniwersalna umowa o pracę? To Waszym zdaniem realna potrzeba czy tylko element polityki?
Polski rząd pod naciskiem Unii (a może i bez nacisków) prawdopodobnie niebawem rozpocznie prace nad jednolitą umową dla wszystkich form pracy.