PAJMON CPT

Pajmon logo firmy złote

Z modelingu w świat informatyki i rekrutacji

Osiem godzin zajęła jej podróż do Polski. Przyjechała do naszego kraju, by zmienić swoje życie. Alesia Luzhankova pochodzi z Białorusi, a w Pajmon CPT zajmuje się sprawami administracyjnymi i rekrutacją.
Alesia Luzhankova

Alesia Luzhankova ma 26 lat i na co dzień jest pracownikiem biurowym z elementami rekrutacji w Pajmon CPT. Pracuje w biurze w Katowicach. W Polsce przebywa od listopada zeszłego roku. Pochodzi z Białorusi.

– Przyjechałam do Polski studiować język kultury polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Miałam stypendium. Mieszkałam w akademiku w Katowicach – wspomina pani Alesia.

Trafiła do Polski podczas kolejnego lockdownu pod koniec 2020 roku. – To był naprawdę trudny czas. Byłam zamknięta w czterech ścianach i nikogo nie znałam. Nigdzie też nie wychodziłam. Miałam zajęcia online w swoim mieszkaniu. Wierzyłam jednak, że będzie lepiej – przyznaje.

Wkrótce poznała wielu wspaniałych ludzi i w Polsce wszystko powoli zaczęło się zmieniać. Zaczęto luzować obostrzenia związane z COVID-19. Później nasza piękna Białorusinka znalazła ogłoszenie o pracę w Pajmon CPT. Tak trafiła do naszej firmy. Dzisiaj zajmuje się kontaktami z pracownikami i sprawami administracyjnymi. Pani Alesia jest również specjalistką od informatyki i próbuje swoich sił także w marketingu oraz projektowaniu. Ma prawdziwy zmysł artystyczny.

Artystyczne są również jej zdjęcia, które robi i na których pozuje. W świecie modelingu działała przez kilka ostatnich lat.

Wszystko zaczęło się od jednego konkursu, gdy studiowała jeszcze informatykę na uniwersytecie w Białorusi. To był przypadek, że wzięła w nim udział. Pani Alesia zgłosiła się do konkursu piękności w 2014 roku, a rywalizowały ze sobą studentki z różnych uniwersytetów. Ku małemu zdziwieniu, ale i radości okazało się, że nasza piękna Białorusinka zwyciężyła. W nagrodę otrzymała m.in. tablet. Później otworzyły się dla niej kolejne drzwi i możliwości. Znajomi fotografowie robili jej zdjęcia. Pozowanie bardzo jej się podobało, ale pani Alesia uznała, że swoją przyszłość zwiąże jednak z innym zawodem, nie modelki. Chce nadal rozwijać się w sferze informatyki, marketingu i rekrutacji.

Co robi w wolnych chwilach? – Uwielbiam podróże, spacery. Pasjonuje mnie sport, joga i medytacja – dodaje na koniec nasza piękna Białorusinka.

Artykuł jest częścią cyklu #EkipaPajmona.

Czytaj więcej:

Monika Cieślik: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/07/15/pani-monika-od-zadan-specjalnych/

Zbigniew Górski: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/06/25/zbigniew-gorski-z-milosci-do-kobiety-nie-zostal-marynarzem/

Serhii Havryliuk: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/07/26/serhii-havryliuk-polska-to-moj-drugi-dom/

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/pajmoncpt

Polub nas na LinkedIN: https://www.linkedin.com/company/64991441/admin/

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy
w kontakcie