PAJMON CPT

Pajmon logo firmy złote

Jak nie dać się zwariować? Małe rzeczy, które cieszą nie tylko przed świętami

Żyjemy z niewidzialnym wrogiem, który tylko czai się, by zaatakować. Nie wiadomo, kiedy zapuka do naszych drzwi. Możemy jednak robić wszystko, aby nie wpuścić go do środka. Co robić? Radzi Pajmon CPT
Jak nie zwariować w czasie świątecznym i covidowym

Pandemia COVID-19 nie odpuszcza. Nagłówki z pierwszych stron gazet i portale internetowe potęgują grozę strachu. Wszędzie słyszymy tylko o zakażeniach, śmierci, deficycie łóżek szpitalnych i respiratorów, lukach kadrowych wśród personelu medycznego, karetkach, które nie przyjechały do pacjentów na czas… Niewidzialny wróg i komunikaty docierające z zewsząd: z mediów, od znajomych, sąsiadów wywołują w nas: smutek, agresję, a nawet kłopoty z oddychaniem, trudności z zasypianiem, nerwowość w ciągu dnia, czy przesadną ostrożność (przeświadczenie, że każdy potencjalny człowiek spotykany na ulicy może być nosicielem zabójczego wirusa). Czy życie w ciągłym lęku może być na wskroś pozytywne? Czy wraz z nadejściem wiosny powinniśmy może bardziej włączyć racjonalne myślenie? Czy zamiast wpatrywania się ekran telewizora i ciągłego sprawdzania statystyk zachorowań w okresie wielkanocnym moglibyśmy np.: wyjść na spacer, poczytać książkę, posłuchać ulubionej muzyki? Wolny czas może przecież sprzyjać relaksowi. Zasłużyliśmy na to wszyscy, bez wyjątku! Karmmy się dobrymi wiadomościami. Małe rzeczy mają wielką moc i mogą nas cieszyć. Spróbujmy włączyć pozytywne myślenie jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Zachęcają do tego pracownicy Pajmon Centrum Pracy Tymczasowej sp. z o.o. Co możesz zrobić?

Codzienność w dobie pandemii COVID-19 nie jest łatwa. Lekarze i personel medyczny oraz służby mundurowe walczą na pierwszej linii frontu. To walka, która nie jest łatwa. To walka, która każdego dnia przynosi cierpienie. Od ponad roku strach zagląda głębiej w nasze oczy i próbuje nas stłamsić. Żyjemy z niewidzialnym wrogiem, który tylko czai się, by zaatakować. Nie wiadomo, kiedy zapuka do naszych drzwi. Możemy jednak robić wszystko, aby nie wpuścić go do środka. Na początek możemy włączyć racjonalne i pozytywne myślenie. Jeśli zachorujemy, to nie musimy umrzeć od razu. Starajmy się trzymać nerwy na wodzy.

Nie popadajmy w paranoję. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych

Przede wszystkim dbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, przestrzegajmy rządowych obostrzeń, dezynfekujmy ręce, trzymajmy dystans między osobami, ograniczmy kontakty, jeśli to możliwe i nośmy maseczki ochronne – zasłaniajmy nos i usta (zakrywajmy nos, bo niestety nie wszyscy to robią!). Nie szukajmy w sobie na siłę objawów chorobowych, nie popadajmy w paranoję.

Niestety w tej trudnej rzeczywistości emocje jednak potrafią wziąć górę. Tylko gdzie na dłuższą metę ten ciągły stres może nas zaprowadzić? Czy zawyżanie prawdopodobieństwa pewnych zdarzeń i snucie czarnych scenariuszy ma jakiś głębszy sens? Czy może w okresie przedświątecznym powinniśmy choć trochę odpuścić, a wraz z kubłem zimnej wody podczas Śmigusa-Dyngusa może warto skupić się na dobrych stronach życia i na przyrodzie budzącej się do życia? Pamiętajmy, że negatywne myśli nastawiają nas pesymistycznie do świata. Czy nie warto docenić, nie tylko w czasie Wielkanocy, w czasie wolnym, ale już teraz, dzisiaj, że jesteśmy zdrowi, że mamy za co dziękować, że przy wielkanocnym stole usiądziemy może nie z całą najbliższą rodziną, ale z kilkoma bliskimi, czy choć z jedną osobą, że w końcu świeci słońce, że radosne trele budzą nas rano do życia, że wiosenne spacery poprawiają naszą odporność… Wyliczać można bez końca. Może nie warto śledzić na bieżąco strasznych komunikatów medialnych i bardziej zdystansować się do pandemii COVID-19, nie dać się zwariować?

Aby poprawić sobie humor, rzeczywiście wystarczy niewiele: wyjście na spacer w słoneczny dzień, wypicie kubka gorącej czekolady (od czasu do czasu nie zaszkodzi trochę kalorii), rozpoczęcie czytania książki, która od dłuższego czasu zalega na półce, rozmowa telefoniczna odkładana od kilku miesięcy, spojrzenie na kwitnące krokusy, zabawa z dziećmi w szukanie kartonowych zajączków i jajek ukrytych za tujami w ogrodzie (wypróbowane, działa!)… Szukajmy małych inspiracji w przyrodzie, w swoim najbliższym otoczeniu, pobudźmy swoją kreatywność. Od razu zrobi się lepiej, choć na chwilę, nie tylko w czasie nadchodzących świąt.

Wielkanoc daje nam refleksję nad życiem, nadzieję i wiarę

Co dają nam nadchodzące święta? Chwilę spokoju, głębszą refleksję nad życiem, nadzieję na lepszy czas, wiarę, że niemożliwe czasem staje się możliwym. Pielęgnujmy tradycje wielkanocne, myślmy o sobie ciepło i cierpliwie czekajmy na lepsze czasy, gdy pandemia zelżeje. Spójrzmy także chociażby na symbolikę święconki? Co znajdziemy w wielkanocnym koszyczku? Chleb symbolizuje Ciało Chrystusa, będącego chlebem życia dla chrześcijan. Jajko, którym dzielimy się podczas śniadania wielkanocnego, wskazuje na odradzające się życie i płodność. Z kolei kiełbasa / wędlina symbolizuje zdrowie, dobrostan materialny i płodność. Sam baranek wskazuje na „Baranka Bożego” – to tryumf życia nad śmiercią. Sól oznacza oczyszczenie, prostotę i prawdę. Natomiast chrzan symbolizuje siłę człowieka. Ciasto np. słodka babeczka to nasze umiejętności i doskonałości. Zajączek to oznaka wiosny i życia. Bukszpan to nadzieja na życie wieczne. Pomyślmy o tej symbolice, gdy będziemy spożywać śniadanie wielkanocne. Nauczmy jej także nasze dzieci.

Pajmon pielęgnuje tradycje i wysyła do pracy kompetentnych pracowników

Tradycje wielkanocne lubią pielęgnować pracownicy Pajmon Centrum Pracy Tymczasowej sp. z o.o., którzy zachęcają również do tego, aby pamiętać nie tylko o swoich bliskich, ale i o samotnych, starszych sąsiadach. Rozmowa telefoniczna, zrobienie zakupów to dla starszych bliskich i sąsiadów ważne gesty. Warto dzielić się z innymi takimi małymi uczynkami i przyciągać dobre zdarzenia. Warto bezpiecznie pomagać, i to nie tylko od święta.

Tak samo robi od początku pandemii COVID-19 firma Pajmon, która stale pomaga wielu pracodawcom w całej Polski i wysyła do pracy wykwalifikowany personel w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta. W swojej bazie Pajmon CPT posiada ok. 4500 kandydatów. Wśród nich są m.in.: elektrycy, w tym z uprawnieniami SEP do G2 oraz spawacze, w tym metodą: 111, 135, 136, 141, a także budowlańcy, ślusarze, monterzy, w tym z umiejętnością szczepiania oraz pracownicy produkcyjni, tokarze, operatorzy maszyn, magazynierzy, operatorzy wózków widłowych i wielu innych. Pomimo pandemii COVID-19 firma Pajmon potrafi uzupełnić z dnia na dzień pojawiające się luki kadrowe, aby nie doszło do zastoju w procesie produkcyjnym, poślizgu w planowaniu wysyłek i dostaw oraz aby sfinalizować zaplanowane wcześniej projekty. Pajmon CPT specjalizuje się w delegowaniu do pracy pracowników tymczasowych i stałych, głównie z Ukrainy, ale również z: Białorusi, Rosji, Mołdawii, czy Indii. Pracownicy CPT są chwaleni za swoją rzetelność, pracowitość, posiadane umiejętności. To sprawdzeni fachowcy na każdą kieszeń. Dzięki firmie Pajmon Kontrahent otrzymuje kompetentny personel (nawet na chwilę: dzień, tydzień, miesiąc). Jednak często, po sprawdzeniu się w firmie Partnera biznesowego, taki pracownik albo wraca na stałe, albo zostaje z nim przedłużony kontrakt. Zapotrzebowanie na ręce gotowe do pracy jest ciągłe, a gdy zelżeje wirus, zapewne wzrośnie. Dlatego warto już dzisiaj pomyśleć, na jakich pracowników warto postawić. Firma Pajmon zajmuje się: outsourcingiem usług, outsourcingiem pracowniczym i leasingiem pracowniczym. Dzięki tej wszechstronności działania dotychczasowi Klienci (tylko przez ostatnie dwa lata firma wysłała pracowników do ponad 120 Kontrahentów) oszczędzają czas i nie ponoszą zbędnych kosztów związanych m.in. z: obsługą administracyjną i kadrowo-płacową pracownika, przeprowadzaniem procesu rekrutacji, nadzorem nad efektywnością i pilnością wykonywanych usług i zadań przez pracowników.

Chcesz poznać więcej korzyści ze współpracy z Pajmon CPT sp. z o.o.? Informacji udziela: Monika Cieślik, Asystentka Biura Zarządu z Pajmon CPT, tel.: 790 570 880, e-mail: monika.cieslik@pajmon.com.pl

Udostępnij:

Więcej postów

Zostańmy
w kontakcie